Як боротися з пролежнями?

Пролежні є небезпечним явищем, оскільки можуть призвести до некрозу тканин. Тому люди, які не можуть самостійно пересуватися і проводять багато часу в лежачому положенні, потребують постійного догляду. До першочергових завдань доглядальниці входить регулярне перевертання пацієнта. Чому? Пролежні, за визначенням, – це запалені ділянки, які з часом покриваються некрозом. Він може поширюватися від верхнього шару шкіри до тканин, розташованих глибоко під шкірою. Найчастіше вони виникають там, де кістки стикаються з м’якими тканинами, тобто шкірою. Локальний некроз спричинений ішемією певної частини тіла. Обмеження кровотоку, з іншого боку, є результатом тривалого і надмірного тиску на певний фрагмент. Тому важливими є профілактичні заходи. Зокрема, коли на тілі людини з’являються перші симптоми пролежнів.

Фактори, що сприяють виникненню пролежнів

Існує ряд факторів, які можуть реально вплинути на прискорення цього процесу на шкірі. Перша – це просто старість. Пов’язане з цим зниження тиску проявляється у погіршенні кровопостачання окремих тканин, органів або кінцівок, що сприяє утворенню пролежнів.

Крім того, у людей, які не можуть контролювати свої фізіологічні потреби, такі як сечовипускання та дефекація, також можуть швидко розвинутися пролежні. Це пов’язано з тим, що брудна шкіра більш сприйнятлива до поверхневих пошкоджень та інфекцій, які також можуть призвести до локального некрозу тканин.

Класифікація пролежнів

Існує п’ять ступенів і, відповідно, критерії, які чітко визначають рівень пролежневих виразок.

  • Пролежні I ступеня – почервоніння шкіри зникає під тиском, але шкіра не порушена і мікроциркуляція збережена
  • Пролежневі виразки II ступеня – на цій стадії можуть з’явитися ерозії та пухирі, а також може стати помітною запальна зміна кольору.
  • Пролежні III стадії – на цій стадії шкіра вже помітно пошкоджена, крім того, сама шкіра може бути вкрита сухими струпами, а також жовтими масами шкіри, що розпадається
  • Пролежні IV стадії – на цій стадії пошкоджуються глибші шари шкірних тканин
  • Пролежні V ступеня – на цій стадії пошкодження йде глибше, в м’язи, аж до кісткової або хрящової тканини

Варто подбати про свою шкіру

Як відомо, шкірні тканини потребують належного догляду навіть у здорових людей. Це означає, що важливо підтримувати її добре зволоженою, що також сприяє кращому кровообігу. Тому використання олії PROCARE може бути одним з важливих факторів зниження ризику виникнення пролежнів. Їхній багатий склад глибоко проникає в шкіру та живить її. Звичайно, окрім використання самої лінії засобів догляду, важливо не забувати регулярно змінювати положення хворого.

Пролежні – чи можна з ними щось зробити?

Найважливіше – це вибір часу. Якщо пролежні І та ІІ ступенів ще можна вилікувати, то пролежні ІІІ та вище ступенів пов’язані з травмами і тому потребують спеціалізованого лікування. Навіть пролежні другого ступеня можуть потребувати спеціальних кремів або мазей. Однією з таких є мазь календули від PROCARE. Все тому, що календула сама по собі має протизапальні та загоювальні властивості. Завдяки цьому він допоможе у боротьбі з пролежнями І та ІІ стадії. Для досягнення найкращих результатів варто дотримуватися інструкцій виробника.