ПАРАФІНОВІ” ПОВ’ЯЗКИ

Термін ” парафінова пов’яз ка” означає будь-який тип ватного компресу, просоченого маслянистою речовиною. Ця речовина може бути водно-масляною емульсією, маззю, парафіном або вазеліном. Перевага таких перев’язувальних матеріалів полягає в тому, що вони не прилипають до рани, запобігаючи проростанню грануляційної тканини в пов’язку, що полегшує зміну пов’язки.

Часто такі “пластирі” використовують разом з іншими абсорбуючими пов’язками. Крупне плетіння тюлю (бавовна з великою сіткою) дозволяє легко відводити виділення з рани, забезпечуючи хорошу вентиляцію та оксигенацію рани. Таким чином, вони забезпечують достатнє зволоження, запобігають мацерації шкіри та сухості епідермісу по краях рани.

Завдяки своїм властивостям вони використовуються для лікування сухих і сильно ексудуючих ран, таких як опіки, пролежні, діабетична стопа, рвані рани, колоті рани, трансплантації, а також в пластичній і косметичній хірургії.

Ці пов’язки можна вирізати за формою рани. Завдяки використанню інертних маслянистих речовин його можна укладати разом з іншими препаратами з лікувальною речовиною.

Ці пов’язки слід міняти разом зі зміною вторинної пов’язки, але не рідше, ніж кожні п’ять днів.

Комерційно доступні перев’язувальні матеріали цієї групи включають
-Ломатуель Х,
– Grassolind,
– Парафін,
– Джелонет,
– Атрауман,
– Адаптивний,
– Бактіграс (додатково з хлоргексидином).